איך עיצוב מייצר זיכרון - פרויקט מרגש שהיה לי הכבוד לקחת בו חלק


בחג הסוכות תשע"ו, נרצחו הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד, בדרכם חזרה ממפגש חברים. נעמה היתה מעצבת זהות חזותית, ולפני החג העלתה לדף הפייסבוק של הסטודיו שלה, "המעבדה", כרזה כדי שכולם יוכלו להדפיס, לתלות בסוכה ולהנות ממנה. זו למעשה היתה העבודה האחרונה שלה.

קבוצה של מעצבות גרפיות בה אני חברה, יזמה פרויקט זיכרון מקסים בו כל אחת מאיתנו עיצבה כרזה שונה לקישוט הסוכה. אמנם לכל אחת מאיתנו יש סגנון עיצובי שונה, אך כולנו השתמשנו באותה פלטת צבעים שנגזרה מהכרזה שעיצבה נעמה, וככה נוצרה רוח אחידה לפרוייקט כולו. נעמה בחרה בפסוק המסמל את אחדות ישראל, ואנו רצינו להמשיך את מורשתה זו. פרוייקט משותף זה נועד להנציח את זכרם של נעמה והרב איתם הי"ד, להמשיך את ערכי האחדות שהנחילו לנו, ולהרבות בשמחה משותפת בימי חג הסכות הזה.


כנסו לדף הפרויקט בפייסבוק

ובנימה אישית:

היה לי קשה לגשת לפרויקט של עיצוב הכרזה, בעיקר כי לא רציתי להתמודד עם הסיטואציה של לעצב משהו לזכרה של נעמה.

אמנם לא הכרתי אותה, אלא בעיקר עקבתי אחריה בפייסבוק, אבל מאוד התחברתי לאישיות שעברה מהעיצובים שלה, ולהסברים המקסימים שכתבה על כל תוכן שהעלתה - היה אפשר ממש לשמוע את הקול שלה מדבר בין השורות.

הפסוק שבחרתי מדבר, באחד הפירושים שלו, על החיבור בין חלקי הסוכה כדומה לחיבור בין אדם לאלו-הים, וכדומה לחיבוק של אדם לאשתו. אותו חיבוק שאני מדמיינת אותם מתחבקים כעת, שני כוכבים זורחים בשמיים, שיורדים בעת הסוכות לצפות בנו מטה.

יהי זכרם ברוך.

*קישור להורדת הקובץ להדפסה* http://www.360vr.tamiror.com/wp-content/uploads/2016/10/aguda1/sharon_golan.pdf

#פעילותמיוחדת #printables #זיכרון

85 צפיות

וגם, מזמינה אותך לעקוב אחריי

  • עמוד הפייסבוק
  • הפינטרסט
  • אינסטגרים

יש לך שאלות?

אשמח לשוחח איתך

054-5855826 או

לקבל הודעה ממך

© 2019 כל הזכויות שמורות לשרון גולן