בניית אתר אינטרנט – על התהליך מבפנים..


אחד מהפריטים הכי חשובים, בצ'ק ליסט האינסופי (כמעט) של כל בעל עסק, הוא הקמת אתר אינטרנט. יש כל כך הרבה אופציות שאפשר לבחור מביניהן שזה פשוט מבלבל מאוד, ולכן לרוב ההחלטה איזה אתר לבנות מתבססת על מחיר שמתאים לכיס שלכם + המלצה של מישהו שמכירים שבנה אתר אצל אותו אדם.

אבל... בבניית אתר יש הרבה דברים שחשוב לשים אליהם לב לפני שבכלל חותמים על הזמנת עבודה, ופה בפוסט אפרט לכם למה כדאי לשים לב:

בחירת אנשי מקצוע מתאימים

בהנחה שהחלטתם להקים אתר מבוסס מערכת קוד פתוח, אתם תצטרכו שני אנשי צוות למשימה:

1. מעצב - שיכין עבורכם את עיצוב האתר (ורצוי שידע גם לאפיין נכון את מבנה האתר כך שיציג בצורה הטובה ביותר ללקוח את המוצרים/השירותים שחשוב לכם לשים עליהם דגש או שחשוב ללקוח הפוטנציאלי שגולש באתר להיתקל בהם קודם וימשכו אותו להמשיך לקרוא.

2. מפתח – שידע קוד ברמה טובה, שידע לתרגם את העיצוב של המפתח עד רמת דיוק של 99% (אי אפשר אף פעם לדייק אחד לאחד בעיצוב, אבל שזה מספיק קרוב לא שמים לב), והכי חשוב – שידע לתקשר אתכם ועם הלקוח בצורה כזו שתבינו על מה הוא מדבר גם בלי להבין מונחים טכניים.

הבנת התהליך מתחילתו ועד סופו

תהליך הקמת אתר לא מתחיל בהזמנת העבודה, ולא נגמר ברגע שהאתר באוויר, יש עוד הרבה שלבי ביניים שלרוב לא ידברו אתכם עליהם, אבל חשוב מאוד שתבינו אותם כדי להבין מה כרוך בתהליך הזה.

אתר שבנוי נכון מתחיל מאפיון נכון של המבנה שלו – על מה לשים דגש מבחינת מוצרים/שירותים, איפה באתר לשים על זה דגש ולמה לכלול את אותם נושאים באתר..

את האפיון רצוי שיכינו מעצב / איש שיווק מקצועי ומנוסה, שמבין מהו מבנה נכון של אתר, זרימת מידע נכונה וידע לכוון את המבנה לפי היכרות אתכם ועם העסק למקום שבו הוא יביא לכם את התוצאות הכי טובות (ועוד לא דיברתי אפילו על SEO, אבל לא אכנס לזה במאמר זה..).

לאחר שלב זה, מגיע שלב העיצוב, שבו מומלץ שישמור על הקו עיצובי שנקבע לכם במיתוג (אלא אם אתם עושים תהליך מיתוג במקביל להקמת האתר).

השלב הבא הוא שלב הפיתוח, שבו יש לתרגם את העיצוב לשפת קוד ולהתאים את מערכת ניהול התוכן שתשמש אתכם בהמשך, לצרכים שלכם ולנוחות שלכם.

לאחר שכל זה נגמר, מזינים את התוכן.. לרוב שלב זה לא מצוין בשום מקום והאחריות מוטלת על הלקוח שגם צריך ללמוד איך להשתמש במערכת התוכן וגם איך להזין את התוכן שלו בצורה נכונה עיצובית ושיווקית לאתר, לכן אני ממליצה – סגרו את הנושא הזה לפני חתימה על הזמנת העבודה, תבינו טוב מי צריך לבצע את העבודה, ואם זה אתם – כמה הדרכה וליווי תקבלו, וכמה הכוונה תקבלו מהמעצב של האתר לגבי הנראות הנכונה של התוכן שלכם.

ורק לאחר כל השלבים הארוכים האלה... מעלים את האתר בשעה טובה לאוויר!

אבל.. שלא תחשבו שפה נגמרת העבודה על האתר.. פה היא רק מתחילה.

אתר טוב צריך שישמרו על עדכניות מערכת הניהול שלו (מבחינת גרסאות), שיקדמו אותו קידום ממומן ואורגני, שיפנו אליו קמפיינים שיווקיים ממקורות שונים ברחבי הרשת והרשתות החברתיות, שימשיכו להזין אליו תוכן (בעיקר אם הכנסתם אליו גם בלוג).

לכן, אני ממליצה שתדעו עוד לפני שאתם מקבלים החלטה על איזו מערכת לבנות את האתר – כמה יהיה לכם קל ללמוד לעדכן אותו (וגם לזכור איך לעשות את זה גם לאחר שנה..), כמה יהיה לכם קל לשנות בו דפים שונים או תוכן כאשר השירותים/המוצרים שלכם ישתנו או יתפתחו עם הזה (וזה יקרה..) ועד כמה יהיה לכם קל להעביר את האתר לידיים של איש מקצוע אחר אם תחליטו בהמשך הדרך לא להמשיך לעבוד עם אנשי המקצוע הנוכחיים או שהם מסיבה כזו או אחרת יחליטו שהם לא יכולים לתת שירות לאתר (גם קורה לפעמים..).

הגעתם עד לפה? יופי :) עכשיו תנו לי לתת לכם כמה סיבות למה בחירה באתר מבוסס wix עדיפה לכם לעומת אתר מבוסס קוד פתוח:

1. אתם יכולים להירגע – לא צריך לבחור כמה אנשי מקצוע, אלא רק אחד, שמבין ממש טוב בעיצוב ובמערכת וויקס ויכול לתת לכם תוצאות מהממות בזמן קצר בהרבה.

2. העיצוב יראה בדיוק כמו שהמעצב תכנן – כי הוא זה שמקים גם את האתר.

3. את העיצוב תוכלו להתאים עם הזמן - גם לאחר שנתיים ויותר, גם אם תשנו לחלוטין את כל פורטפוליו השירותים שלכם – כי יש לכם שליטה מלאה על מבנה ועיצוב האתר. רק תעשו טובה! תנו למעצב לעדכן לכם את האתר, כי אם תסטו מדי מהקו העיצובי שקבע, האתר כבר לא יראה מקצועי אלא בליל של עיצובים לא קשורים.

4. הזנת התוכן קלה מאוד ללימוד, וגם אחרי תקופה ארוכה לא תשכחו איך מעדכנים... בנוסף לזה שוויקס כל הזמן מעדכנים את מערכת הניהול ועובדים עם מעצבי חווית משתמש מהטובים בעולם.

5. כמו שכתבתי בסעיף הקודם, מערכת האתר מתעדכנת כל הזמן, מאחורי הקלעים, ככה שאין לכם מה לדאוג לגבי לבקש מהמפתח שיעדכן לכם גירסא – אתם כבר משלמים לוויקס על זה והם עושים את זה בלי שתבקשו..

6. המערכת תומכת בקודי המרה והגדרות SEO, רק צריך ללמוד איך ליישם את זה באתר.

בהצלחה בהקמת האתר!

#עיצובאתר #הקמתאתר #חוויתלקוח #ליוויעיצובי #מעצבתגרפיתצמודה

וגם, מזמינה אותך לעקוב אחריי

  • עמוד הפייסבוק
  • הפינטרסט
  • אינסטגרים

יש לך שאלות?

אשמח לשוחח איתך

054-5855826 או

לקבל הודעה ממך

© 2019 כל הזכויות שמורות לשרון גולן